مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان به میزان خبرداد: محکومان مهریه و چک بیشترین آمار ورودی به زندان های استان

221

خبرگزاری میزان: مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان گفت: محکومان مهریه و چک بیشترین آمار ورودی به زندان های استان را تشکیل می دهند .

احمد مرادی نژاد در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان افزود: ۱۲۳ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تا کنون آزاد شده اند.

وی اضافه کرد: این تعداد از مددجویان با گذشت ۳۸ میلیاردی شکات ، ۵ میلیارد تسهیلات وام و ۱۱۰ میلیارد ریال کمک ستاد دیه مرکز و استان از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشته اند.

وی با بیان اینکه محکومان مهریه و چک بیشترین آمار ورودی به زندان ها را تشکیل می دهند اضافه کرد: از این تعداد  ۴۶ زندانی دیه، ۴۵ زندانی مهریه و ۳۲ محکومیت های مالی آمار زندانیان جرایم غیرعمد  این استان را تشکیل می دادند که آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان در ادامه گفت: در حال حاضر ۱۰۹ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی بالغ بر ۵۱ میلیارد ریال در انتظار کمک های خیران هستند که امیدواریم زمینه آزادی این تعداد زندانی نیازمند از زندان ها فراهم شود.

وی در ادامه بیان کرد: ستاد دیه باید مشخصات و میزان بدهی هرکدام از مددجویان را برای خیرین مشخص کند، زیرا با این کار یاری رساندن به افراد موردنظر آسان‌تر می‌شود. کمک کردن به طریق قرض‌الحسنه بسیار موثرتر است تا بصورت بلاعوض، چراکه باعث فعالیت و رونق کاری است و بازپرداخت آن باید در درازمدت باشد.

مرادی نژاد افزود: خیران و نیکوکاران می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۰۶۱۱۰۰۳۱۰۰۷ بانک ملی شعبه دادگستری واریز و در سهم آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت داشته باشند.

درباره نویسنده

پاسخ بدهید

رفتن به بالا