حق الوکاله ۲۰ میلیارد تومانی در استان مرکزی

20150302162108ch-00 (30)

معاون اول قوه قضائیه با انتقاد از حق‌الوکاله ۲۰میلیارد تومانی یک وکیل بابت پرونده‎ای در استان مرکزی گفت: معلوم است به دنبال چنین پول‎هایی فساد وجود دارد که دستگاه قضا باید با نظارت بیشتر از وقوع چنین مشکلاتی جلوگیری کند. حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین اژه‎ای

در آیین معارفه رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار کرد: دستگاه قضا باید حق مظلومانی که نه زبان برای گفتن، نه پا برای آمدن و نه سواد برای نوشتن دارند و حتی پولی ندارند که برای احقاق حق خود اقامه دعوا کنند را از ظالمان بگیرد و نباید حق ضعفای جامعه به خاطر ناتوانی پایمال شود. وی افزود: اگر مسئولان هر دستگاهی کوتاهی می‎کنند باید با مسئول خاطی برخورد شود تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی در سطح جامعه نباشیم. معاون اول قوه‌قضائیه در خصوص اعطای تسهیلات بانکی نیز گفت: بانک‎ها موظفند تسهیلات بیشتری به کارآفرینان بدهند و درصددیم این مشکل را در کل کشور و به خصوص در استان مرکزی حل کنیم تا صنعت هم به نفع نظام، صنعتگر، کارگران و مردم رونق بگیرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: امروز برخی متحجرین درصددند جمهوری اسلامی ایران را به قهقرا ببرند، آنان سخنان ۳۵، ۳۶ سال قبل را سر می‎دهند و می‎گویند اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم چاره‎ای جز سازش با کدخدا نداریم. اژه‎ای با بیان اینکه هرجایی که ایستادیم دشمن عقب نشست و هر جایی عقب نشستیم، دشمن زیاده خواهی بیشتری کرد، گفت: امروز مقام معظم رهبری دقیقا مسیر امام (ره) را ادامه می دهند و به آن عمل می‌کنند. معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: استان مرکزی، چهارمین استان صنعتی کشور است و برای رشد و توسعه بیشتر آن باید با برخی مشکلات سد راه، با تدبیر و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، استانداری، انتظامی و همکاری همه‌جانبه دلسوزان و صاحبان تجربه و خبره مقابله کرد تا ضمن مجازات خاطیان، به تولید، صنعت و کارگران پرتلاش و زحمتکش ضربه نخورد. وی همچنین از تلاش پنج ساله حجت‌الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری رئیس کل قبلی دادگستری استان مرکزی قدردانی و برای حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم عبداللهی رئیس کل جدید دادگستری استان مرکزی آرزوی موفقیت کرد.

 پرونده بابک زنجانی به دادگاه ارسال شد

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: منتظر تعیین وقت دادگاه برای رسیدگی به پرونده بابک زنجانی هستیم. محسنی‌اژه‌ای تاکید کرد: بررسی لازم جهت تشخیص نحوه کمک‌رسانی قوه قضائیه به رونق گرفتن اقتصاد استان و کمک به بخش خصوصی در این حوزه انجام می‌شود تا در صورت لزوم قوه‌قضائیه جهت رفع آنها وارد شده یا هماهنگی‌ لازم برای رفع مشکلات با دیگر دستگاه‌ها انجام شود. وی در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: درخصوص این پرونده کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه رفته است و منتظر تعیین وقت دادگاه هستیم. معاون اول قوه قضائیه درخصوص پرونده بیمه توسعه نیز گفت که این پرونده در دست بررسی است.

درباره نویسنده

پاسخ بدهید

رفتن به بالا