فشار به بنده در خصوص پرونده رحیمی صحت ندارد

2

خبرگزاری میزان:حجت الاسلام‌والمسلمین محسنی اژیه تصریح کرد:کسی بنده را در پرونده رحیمی تهدید نکرده و اینکه گفته شده به بنده فشاری در این زمینه وارد شده، صحت ندارد.

 به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام‌والمسلمین محسنی اژیه معاول اول و سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که آیا در این پرونده عبور از خط قرمزها باعث شد که کسی به شما فشار وارد کرده یا شما را تهدید کند، تصریح کرد: کسی بنده را در این پرونده تهدید نکرده. البته ممکن است در پرونده هایی از این قبیل افرادی نظر داشته باشند که به پرونده رسیدگی نشود یا دیرتر رسیدگی شود؛ ولی اینکه گفته شده به بنده فشاری در این زمینه وارد شده، صحت ندارد.

حجت الاسلام‌والمسلمین محسنی اژیه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه  رحیمی عنوان کرده که من فرد پولداری نیستم؛ در این صورت چگونه می تواند رد مال را انجام دهد، تصریح کرد: اگر کسی به رد مال محکوم شود و مال و وجهی داشته باشد، از او اخذ می شود و اگر پرداخت نکند، از مال او برداشت می شود و چنانچه محکومیت جزای نقدی باشد، ولی نتواند آن را بپردازد، می تواند به ازای هر روزی که این جزای نقدی را نپرداخته، تحمل حبس کند که میزانش مشخص است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که حکم آقای رحیمی چه زمانی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: حکم وقتی قطعی شد، طبیعی است که اجرا می شود و اجرای آن باید تشریفات اداری را طی کند؛ به این ترتیب که حکم به فرد ابلاغ شود؛ فرد برای اجرای حکم دعوت شود. طبیعی است که این مسائل در مورد این پرونده هم در مجرای حقوقی و قانونی خودش قرار دارد و اقدام خواهد شد.

درباره نویسنده

پاسخ بدهید

رفتن به بالا