صادق زیباکلام: رحیمی متهم سوم است؛ اصول‌گراها و احمدی‌نژاد متهمان اول و دوم

n00068081-b

گروه سیاسی: صادق زیباکلام، در باره نامه محمدرضا رحیمی معاون رئیس‌جمهور در دولت دهم گفت: متهمان ردیف اول و دوم پرونده فساد شرکت بیمه ایران، اصول گراها و شخص احمدی‌نژاد هستند.

 

این فعال سیاسی و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به سایت «انتخاب خبر» گفت: اگر قرار باشد منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم اصول گرایان متهم ردیف اول، آقای احمدی‌نژاد متهم ردیف دوم و آقای محمدرضا رحیمی متهم ردیف سوم این پرونده می‌باشند. وی با اشاره به این که برداشت پول‌ها توسط آقای رحیمی صورت می‌گرفته، افزود: نکته اساسی این است که وی با این پول‌ها چه کاری انجام می‌داده است؟ آیا آنها را تبدیل به دلار می‌کرده و به خارج از کشور می‌فرستاده یا ارز، طلا و زمین خریداری می‌کرده یا خیر؟ که پاسخ این سوال‌ها منفی است؛ در واقع آقای رحیمی، هیچ مقداری از این پول‌ها را به مصرف شخصی خود نرسانده بلکه در واقع بخشی از این پول‌ها به نمایندگان اصولگرای مجلس داده می‌شده است.

این فعال سیاسی با پرسش این سوال که علت هزینه کردن این پول‌ها برای نمایندگان اصولگرای مجلس چه بوده است، تصریح کرد: این پول‌ها به این دلیل به نمایندگان اصولگرای مجلس داده می‌شده تا حمایت آنها برای آقای احمدی‌نژاد، خریداری شده و تضمین شود؛ به همین دلیل، اصولگرایان در این ماجرا متهم ردیف اول هستند و آقایان احمدی‌نژاد و رحیمی متهم ردیف دوم و سوم می‌باشند.

زیباکلام اظهار داشت: در واقع آقای رحیمی یک قطعه از پازل است که البته قطعه مهمی نیز بوده است، اما باید دید آقای رحیمی سال ۱۳۸۵ چه مقدار پول داشته و آقای رحیمی سال ۱۳۹۲ چه مقدار؟ در این خصوص، به نظر نمی‌رسد در فاصله این سال‌ها دارایی آقای رحیمی و خانواده اش تغییری کرده باشد. وی اضافه کرد: این که نامبرده حدود ۵ میلیارد پولی که در حال حاضر صحبت آن هست را چه کرده، این پول برای حمایت از آقای احمدی‌نژاد به اصول گراها داده می‌شده است؛ بنابراین آقای رحیمی، تنها می‌تواند متهم ردیف سوم پرونده باشد.

درباره نویسنده

پاسخ بدهید

رفتن به بالا