دومین دوره آموزشی تخصصی کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد

33

 


در اجرای برنامه های ریاست و هیات مدیره دوره ۲۸ کانون وکلای دادگستری مرکز و به منظور تدوین برنامه برای کلیه امور جاری کانون و ایضا بحث دانش افزایی وکلا به ویژه در مسیر آموزشی و تخصصی و اعطای گواهی مربوطه کانون وکلای مرکز روز پنج شنبه مورخ ۴/۱۰/۹۳ شاهد حضور انبوهی از جمعیت مشتاقی بود که برای شرکت در دومین دوره آموزشی تخصصی کانون وکلای دادگستری مرکز حاضر شده بودند.

 استقبال کم نظیروکلاو کارآموزان موجب گردید، کانون وکلای دادگستری مرکز طی اطلاعیه ای اعلام کند که در اولین فرصت نسبت به برگزاری دوره مشابه با عناوین تخصصی مطروحه اقدام می نماید.

 
 

تعداد زیاد مراجعه کنندگان موجب تاخیر در شروع این دوره آموزشی با عنوان « جلسه اول دادرسی در دعاوی حقوقی، بایدها و نبایدها» گردید.  این نشست آموزشی  در ساعت ۹:۱۵ صبح آغاز گردید.

 
 

در ابتدای این مراسم دکتر کامران آقایی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی کانون مرکز ضمن خوش آمدگویی به حضار  طی سخنانی اظهار داشت: «امروز در خدمت دو تن از اساتید بزرگ کشورمان، آقایان دکترعبدالله شمس و دکتر سیدمفید کلانتریان هستیم که می توان گفت هر دو در زمینه کاری خود بر دانش حقوقی مملکت تاثیر گذار بوده اند.»

 
 

وی با بیان این که« از زمان تصویب قانون آیین دادرسی مدنی تا کنون، شاید بتوان ازبین حقوقدانان و اساتید مطرح ، سه تن را  در این قلمرو انتخاب کرد»  افزود:« بعد ازمرحوم متین دفتری و مرحوم دکتر واحدی، استاد دکترعبدالله شمس نقش بی بدیلی را در ارتقای دانش حقوق ما بازی کرده اند و با آثار خودشان و شاگردانی که در جامعه حقوقی تربیت کرده‌اند، بسیار تاثیر گذار بوده اند.»

 
 

وی ویژگی دیگر این استاد را شاگرد نوازی ایشان  دانست و اضافه کرد:« زمانی که تازه کارآموز وکالت شده بودیم به یکی ازمحدود کسانی که همیشه دسترسی داشتیم، جناب آقای دکتر شمس بودند و شاید این برخلاف تصوری است که  در بین حقوقدانان مطرح است که آقای دکتر، حضورشان در مجامع حقوقی  چندان پررنگ نیست. یکی از ثمره های کار ایشان آقای دکتر کلانتریان هستند. »

 
 

 در ادامه دکتر حسین محمد نبی، نایب رئیس کانون وکلای مرکز، ضمن خیرمقدم به حضاربا بیان این که « برگزاری این جلسات به جهت تخصصی کردن امر وکالت است» اظهار داشت:« ما در مسیری قرار گرفتیم که باید بحث تخصصی را در آینده بتوانیم داشته باشیم. یکی از دلایل تاسیس دانشگاه نیز تخصصی کردن امر وکالت بوده است. این که هر وکیل بتواند در یک رشته تخصص داشته باشد.»

 
 

وی افزود:« اکنون دنیا در مسیرتخصصی کردن امور قرار گرفته است و ما نیز در کانون وکلا با عنایت به پیگیری های دکتر علی نجفی توانا ریاست کانون مرکز بحث تخصصی کردن وکالت را آغاز کرده ایم. به موجب ماده ۶ لایحه قانونی استقلال  کانون های وکلا، ارتقای دانش علمی و عملی وکلای دادگستری از وظایف ماست و این همایشها در اجرای وظیفه ای است که به ما محول شده است.»

 
 

نایب رئیس کانون سپس اظهار امیدواری کرد که «این اقدامات به توان قضایی مملکت در جهت توسعه قضا و عدالت  در کشور کمک نماید.»

 
 

سپس آقای دکتر عبدالله شمس و آقای دکتر مفید کلانتریان  به تحلیل موضوعات مربوط به جلسه اول دادرسی  پرداختند و در نهایت به سوالات حضور در رابطه با این موضوع پاسخ دادند. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

درباره نویسنده

پاسخ بدهید

رفتن به بالا