صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات جلسات ۶۵ ، ۶۶ ، ۶۷ ،۶۸ و ۶۹ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

33

شروع جلسه : ساعت ۹/۱۰         پایان جلسه : ساعت ۱۴/۰۰

غایبین : آقایان جندقی – کریمی/

پس از تلاوت کلام اله مجید صورتجلسه قبل قرائت و آنگاه برخی اعضا نطق پیش از دستور ایرادکردند:

سمامی: مراتب تأسف خود را از اینکه یک جلسه وقت هیأت مدیره را تلف کردیم و به عکس و فیلم چسبیدیم اعلام می کنم من را به عنوان نماینده شورای تشکل ها انتخاب کردید اما به لحاظ اشتغال تقاضای تعیین فرد دیگری دارم و جناب توسلی مناسب است.

امینی: دستور موقت دیوان عدالت اداری مورد عمل سازمان امور مالیاتی قرار نگرفته است و با ارسال پیامکی از وکلا خواسته اظهارنامه فصلی تکمیل کنند در حالی که دستور موقت راجع به بخشنامه ها ناظر به شخص متقاضی نیست. به نظرم از سوی کانون مرکز نامه ای برای رئیس سازمان امور مالیاتی و همچنین رئیس دیوان عدالت اداری ارسال کنیم این بی توجهی جرم است. حضور رئیس و نواب در جلسات مؤسسات آموزشی وکالت با عنوان رسمی مناسب به نظر نمی آید. در کمیسیون کارآموزی علیه اینجانب مطالبی گفته شده است انتظار دارم جناب رئیس دفاع کنند یا خودم شخصاً آنجابرای دفاع حضور یابم.

دیوسالار: از زحمات دوستان بابت برگزاری مراسم تحلیف ممنونم پرونده ای به من ارجاع شده کهنسبت به حکمی که دادگاه انتظامی قضات صادر کرده است تقاضای اعاده دادرسی بکنم با بررسی مقررات به نظرم آمد که کانون حق اعاده دادرسی در این موارد ندارد پیشنهاد من این  است که این تقاضا را طرح نکنیم.

حامدتوسلی: مراسم تحلیف با شکوه برگزار شد و جناب رئیس هم مدبرانه تذکراتی که لازم بود بدون اینکه جنبه تذکر داشته باشد بیان کردند در مورد مجلس باید نماینده های مجلس را شناسایی و با آن ها مستقیم صحبت کنیم.

کامیار: طبق مصوبات جلسات قبلی مقرر شد فراخوانی برای داوطلبان کمیسیون کارآفرینی بدهیم همچنین بیانیه ای تهیه شد در خصوص اعلام گزارش پرونده خانم ستوده تا از سوی کانون منتشر شود از سرنوشت این دو تصمیم بی خبرم. پیشنهاد می کنم برای جلوگیری از هزینه بی رویه احتمالی برای جشن استقلال بودجه ای تصویب کنیم تا نظم مالی ایجاد شود. اخیراً شنیدم به کمیسیون ورزش بودجه ای اختصاص یافته است که در هیأت مدیره در این خصوص مصوبه نداریم. کمیسیون های مهمتر کانون باید اول از بودجه برخوردار شوند.

(دکتر شهبازی نیا ساعت ۱۰/۰۰ وارد شد.)

شهبازی نیا: پیشنهاد می کنم که برخی اطلاعات غیر لازم راجع به همکاران وکیل از سایتی که در دستگاه قضایی قابل استفاده است مثل تأهل و تجرد آدرس منزل تاریخ تولد و امثالهم حذف شود.

نجفی توانا: بودجه تخصیصی به کمیسیون ورزش در چهارچوب بودجه کلی مصوب برای کمیسیون هابوده است به نظرم نیاز به مصوبه نبود اگر همکاران لازم می دانند در هیأت مدیره طرح شودمن هم موافقم. اساساً در این خصوص را دستور مستقلی بحث کنیم خوب است. مطالبی در فضای مجازی مطرح است البته از تبعات دموکراسی است دوستان نباید ناراحت شوند اگر نقد منصفانه باشد عمل می کنیم. اگر فضا باز باشد باید نقدها هم منصفانه باشد ما در شرایط استحاله هستیم و نباید حساسیت فردی نشان دهیم. در مورد مؤسسات آموزشی وکالتی من ۲۰ سال است که با وجود اصرار و دعوت های مکرر حضور ندارم تا نوعی نمایندگی آنجا تلقی نشود. حتی اجازه نمی دهم اساتید آنجا در جلسات کانون سخنرانی کنند.

(دکتر نجفی توانا ساعت ۱۰/۲۰ جلسه را ترک کرد و ادامه جلسه بر عهده جناب مصباح قرار گرفت.)

سردارزاده: در مراسم سوگند باید برای اعضای هیأت مدیره و مهمانان لااقل دو ردیف جلو خالی می ماند که چنین نشد و مجبور شدند برای برخی همکاران که دیرتر آمدند صندلی اضافه بیاورند. راجع به فعالیت یکی از همکاران آقای داودی در وایبر من از آقای منوچهری پرسیدم فرمودند هیچ وابستگی به ایشان ندارد و دو سال است آن همکار دفتر ایشان نمی آید این مسأله در شأن وکلا نیست که بگوئیم وکیلی توسط وکیل دیگری هدایت می شود.

مصباح: من دیشب در جلسه دادآفرین که دعوت شده بودم شرکت کردم و با همکاری کانون با این نوع مؤسسات هم مخالفتی ندارم ما نباید با آن ها بیگانه باشیم آن ها در آماده کردن فارغ التحصیلان حقوق که متأسفانه بیشترشان که در شهرهای کوچک تحصیل کرده اند ضعیف هستند تلاش می کنند من آزادی خودم را حفظ می کنم و به دلیل سمت در کانون خود را در این جهت محدود نمی کنم.

مالکی: نفس حضور در چنین جلساتی ایراد دارد ما موظفیم از مظان اتهام دوری جوئیم. تا حالا دهها بار مجریان آزمون مورد اتهام همکاری با مؤسسات اینچنینی قرار گرفته اند. این کمترین تالی فاسد رفتن ماست با وجودی که تهمت است و ۱۰۰% غلط است.

حامدتوسلی: نیمه پر لیوان را هم ببینیم. آزمون را اتحادیه و سازمان سنجش می گیرد به علاوه آزادی از افراد را نمی توانیم بگیریم. این مؤسسه موفق ترین بوده است حدود ۶۰ نفر از رتبه های اول تا ۱۰۰ از آنها است در کارشناسی ارشد و دکتری هم فعالیت دارند فقط آزمون نیست.

سمامی: امروز هم وقت را هدر می دهیم این وقت به وکلا تعلق دارد به مسائل مهم باید بپردازیم الان روی عقایدشخصی داریم بحث می کنیم که می شد بیرون از جلسه هم باشد.

احمدی لاکلایه: مسأله حیثیت هیأت مدیره آنجا مطرح است. عکس شما را می گیرند و تبلیغ می کنند برای خودشان و سوء استفاده می کنند ترغیب برای افراد می شود که آنجا بروند.

مصباح: وجود من در این سمت هیچ محدودیتی برایم ایجاد نمی کند من آزادی را به هیچ چیز نمی فروشم دکتر کاتوزیان دکتر اخلاقی هم به این جلسات آمدند آیا کسی تبلیغ کرد!

آنگاه جلسه ساعت ۱۰/۵۰ وارد دستور شد.

دستور اول : انتقال زوجین مطرح شد.

حامدتوسلی: در مورد انتقال زوجین به تبعیت از دیگری باید در مورد عدم تمرکز و اشتغال اول بررسی شود اگر این شرایط را ندارند نباید به صرف زوجیت انتقال بدهیم. اشخاصی می شناسم که برخی حتی وکالت هم نمی کنند شغل اصلی آن ها چیز دیگری است ولی به تبعیت از همسر به تهران منتقل می شوند.

(دکتر ضرابی ساعت ۱۰/۵۵ وارد شد.)

امینی: باید به سایر شروط هم توجه شود راجع به موارد دیگر انتقال مثل هیأت علمی هم باید این امر رعایت شود.

مصباح: این مستلزم اصلاح آئین نامه است.

کامیار: می توانیم ماده ای اضافه کنیم که در تمام تقاضاهای انتقال جز موارد پزشکی به شرطی تقاضا بررسی می شود که متقاضی در محل اشتغالش تمرکز فعالیت داشته باشد.

دیوسالار: علاوه بر این باید متخلفانرا به دادسرا هم معرفی کنیم.

شهبازی نیا: شرط کنیم که متقاضی در محل تقاضا نباید تمرکز فعالیت وکالتی داشته باشد.

نهایتاً پیشنهاد الحاق متنزیر به عنوان ماده ۱۲ به آئین نامه نقل و انتقالات به اتفاق آرا تصویب شد.

ماده ۱۲ «موافقت با انتقال دائم یا موقت محل وکالت یا کارآموزی وکلا و کارآموزان اعم از اینکه مرجع موافقت نایب رئیس یا کمیسیون نقل و انتقالات باشد جز در موارد پزشکی مذکور در این آئین نامه مشروط به این است که متقاضی در غیر محل اشتغال تمرکز نداشته باشد.»

دستور بعدی هزینه های همایش های کرمان و لرستان مطرح شد.

محمدنبی: با توجه به هزینه های کرمان به نظر می رسد در هر اجلاسی بخشی از هزینه ها تعیین شود که توسط کانون میزبان پرداخته شود در ۲/۱۱ اسکودا شورای اجرایی دارد و خوب است نظر کانون مرکز آنجا مطرح شود.

حامدتوسلی: اجلاس کرمان ۲۷۲ میلیون تومان هزینه داشت ولی مشهد که گرانتر باید باشد ۱۳۰ میلیون بود. به نظر من اگر هزینه ها تقسیم شود موجب صرفه جویی خواهد شد.

سمامی: ما قبلاً نظر دادیم که اجلاس ها فقط برای رؤسای کانون باشد تا هزینه ها کم شود پیشنهاد می کنم ۵۰% هزینه را کانون میزبان و ۵۰% را اسکودا بدهد.

کامیار: پیشنهادی باید طرح کنیم که در اسکودا که رأی اکثریت با کانون های استان ها است پذیرفته شود لذا خوب است پلکانی هزینه ها را بر دوش کانون میزبان بگذاریم امسال ۱۰% سال آینده ۲۰% تا زمانی که به ۵۰% برسد و سپس همیشه به همین صورت هزینه ها تقسیم شود.

سردارزاده:لازم نیست همیشه اجلاس برگزار شود در سال یکبار باشد و هزینه ها هم ۵۰%- ۵۰% باشد.

ضرابی: لزوم کاهش را همه قبول داریم سالی یکبار همایش را به هزینه اسکودا برگزار کنیم و در بار دوم هزینه ها را تقسیم کنیم.

امینی: راجع به کرمان به نظرم با هزینه ها موافقت نکنیم. برای آینده هم برای هزینه ها سقف تعیین کنیم و یک سوم را میزبان بدهد.

سردارزاده: استان هایی که تا به حال میزبان نبوده اند در بار اول مثل سابق و برای سایر کانون ها که بار دوم میزبان آن ها باشند ۵۰% را خودشان بدهند. شورای اجرایی هم قبلاً هزینه ها را تصویب کند.

شهبازی نیا: نسبت به بازدهی که دارد هزینه ها خیلی زیاد است ولی پیشنهاد هم نباید شخصی تلقی شود الان ۵۰% یا ۸۰% منطقی و عملی نیست باید با دیگران هم صحبت کنیم تا معضل را درک کنند. شروع بحث از لرستان هم درست نیست. این موضوع را در دستور اجلاس اتحادیه قرار دهیم بهتر است و کارگروه پیشنهاد کنیم که بررسی کند. شاید اگر هر کانون هزینه اش را خودش بدهد بهتر باشد و هزینه های میزبانی که اسکودا بدهد.

محمدنبی: تقریباً ۵۰% هزینه ها عملاً از کانون مرکز است.

مصباح: از جمع نظر همکاران اینک این مطلب به دست می آید که تعیین سقف هزینه های اجلاس ها ضروری است و تدابیری برای اعمال محدودیت به منظور جلوگیری از هزینه های نهایی باید اتخاذ شود که در دستور کار اجلاس آتی قرار خواهد گرفت.

به اتفاق آراء تصویب شد.

آنگاه دستور انتقال چند متقاضی مطرح و مورد تصمیم قرار گرفت.

ساعت ۱۲/۱۰ تنفس اعلام و ساعت ۱۲/۴۵ جلسه ادامه یافت.

سپس دستور بعدی مربوط به تقاضای صدور پروانه مطرح و مورد اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

جلسه ساعت ۱۴/۰۰ پایان یافت.

صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات جلسه ۶۶ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکزبه تاریخ : ۳۰/۱۰/۹۳

شروع جلسه : ساعت ۹/۱۰         پایان جلسه : ساعت ۱۳/۴۵

غایبین : آقایان کریمی – شهبازی نیا – کاکاافشار

پس از تلاوت کلام اله مجید برخی اعضا نطق پیش از دستور ایرادکردند:

نجفی توانا: در سال های قبل در تقسیم طرح ترافیک ریاست کانون خودشان تصمیم گیری می نمودند امسال پیشنهاد می کنم برای اینکه حرف و حدیثی مطرح نشود بهتر است اعضاء محترم هیأت مدیره یک معیاری را انتخاب کنند حال آن معیار ممکن است مربوط به فعالیت همکاران مثلاً فعالیت در دادسرا و دادگاه های انتظامی کانون و یا کمیسیون های کانون باشد. یک همفکری بیشتری در تقسیم طرح ترافیک میان همکاران بشود. حتی پارسال ۵ تا طرح ترافیک مانده بود برای جلوگیری از اعمال تبعیض این ۵ مجوز را بین متقاضیان همکار قرعه کشی نمودیم.

محمدنبی: بله آن ۵ طرح بین متقاضیان همکار به صورت قرعه کشی تقسیم گردید. در سال های گذشته روال بر این بود که طرح ترافیک به تمام اعضای هیأت مدیره و اعضای دادسرا و محاکم و کمیسیون ها و مدیر داخلی و مدیر امور مالی و کسانی که واجد شرایط بودند تعلق می گرفت.

احمدی لاکلایه: با تعداد طرح ترافیک محدودی که به کانون تعلق می گیرد واقعاً تقسیم آن بین همکاران متقاضی خیلی مشکل است هرطوری تقسیم بشود باز هم عده ای از عزیزان همکار ما از تقسیم طرح ترافیک ناراضی هستند لذا پیشنهاد می نمایم ریاست محترم کانون با تعامل بیشتری با شهرداری تعداد بیشتری سهمیه طرح ترافیک را اخذ نمایند تا بتوان به همکاران در این زمینه خدمات بیشتری ارائه بدهیم.

امینی: همان طوری که همکاران عزیز مستحضرند پس از صدور دستور موقت از اجرای بخشنامه خلاف قانون جلوگیری نشده و علیرغم حضور مقامات سازمان مالیاتی در دیوان به اجرای دستور موقت تأکید شد لذا ارسال پیامک توسط سازمان مالیاتی خلاف قانون و صرفاً برای اعمال فشار به همکاران محترم بوده و مستلزم اطلاع رسانی کانون است لذا استدعا دارم دو نامه ارسالی به دیوان محترم عدالت اداری و سازمان امور مالیاتی به اطلاع همکاران محترم با موضع گیری مشخص و قاطع برسد.

نجفی توانا: نامه ای در این زمینه تهیه و امضاء نموده و به سازمان امور مالیاتی فرستادیم.ضمناً آن موضع گیری رسمی را خواهم داشت.

ضرابی: جزئیات اقدامات پیشنهادی برای مجله را تهیه نمودم ولی ابتدا مقتضی است که هیأت تحریریه پیشنهاد شود و هیأت مدیره نیز در انتخاب ایشان پیشنهاداتی ارائه دهند تا ان شاءاله به هیأت تحریریه قوی دست یابیم مقتضی است همگی به تعیین هیأت تحریریه از طریق پیشنهادات مجزا از هر یک از دوستان بپردازیم.

نجفی توانا: در مورد مجله زمینه فراهم شدهو از چند استاد خواسته ایم تا به شما کمک کنند.

آنگاه جلسه وارد دستور شد.

دستور اول مربوط به صدور بوده که مورد بررسی و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

(کامیار ساعت ۹/۲۵ وارد شد.)

(آقای جندقی ساعت ۹/۳۵ و آقای مالکی و سردارزاده ساعت ۹/۴۰ وارد شدند.)

آنگاه صورتجلسه قبل قرائت و سپس ساعت ۱۲/۱۵ تنفس و ساعت ۱۲/۴۵ جلسه ادامه یافت.

ساعت ۱۳/۴۵ جلسه پایان یافت.

صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات جلسه ۶۷ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکزبه تاریخ : ۰۵/۱۱/۹۳

شروع جلسه : ساعت ۹/۳۰        پایان جلسه : ساعت ۱۳/۵۵

غایبین : آقایان جندقی – کریمی- دیوسالار (همزمانی با امور وکالتی)

جلسه با حضور آقایان نجفی توانا- مصباح- محمدنبی- مالکی- شهبازی نیا- کامیار- حامدتوسلی- احمدی لاکلایه- سردارزاده- خانم ضرابی رسمیت یافت.

پس از تلاوت کلام اله مجید صورتجلسه قبل قرائت و آنگاه برخی اعضا محترم نطق پیش از دستور ایرادکردند:

سردارزاده: در کانون افرادی هستند که از ذخایر کانون محسوب می شوند ولی ما از آن ها استفاده نمی کنیم از آن جمله دکتر کاشانی است پیشنهاد می کنم در کمیته لایحه جامع از ایشان دعوت و از وجودشان استفاده شود. در مورد اظهار نامه فصلی با توجه به اینکه حتی ارسال اظهار نامه سالیانه اجباری نیست این مسأله هم تکلیف وکلا نیست.

کامیار: شایسته است از ارتباطبا ریاست محترم کانون با رسانه ها و مصاحبه دیروزشان تشکر کنم پیشنهاد دارم روایط عمومی برای انعکاس آن در نشریات تلاش نماید. در طول چند ماه گذشته کمیسیون نظارت و بازرسی فعال شده از آثار این اقدام ارتباط بیشتر با وکلا است و البته گروهیممکن است از این فعالیت ناراضی هم باشند که به عنوان رابط هیأت مدیره در کمیسیون از تلاشهای اعضای محترم کمیسیون قدردانیمی کنم ولی ما نباید به نحوی عمل کنیم که زمینه نارضایتی وکلا فراهم شود لذا پیشنهاد می کنم در کمیسیون یک شیوه نامه دعوت از وکلا تصویب تا به طور یکپارچه این امر انجام شود. اتفاقی که چند روز قبل برای همکارمان خانم رهنما اتفاق افتاده است با وجود چنین شیوه نامه ای تکرار نخواهد شد ظاهراً در ساعت ۱۹/۳۰ با منزل ایشان تماس گرفته اند و مادرشان که وضع سلامتی مناسبی نداشته از این تماس ناراحتند و نگران شده است. تماس همکار کمیسیون با فرد ایشان هم ظاهراً منجر به مجادله شده است که باز هم در شأن وکلا نیست البته رسیدگی کمیسیون نباید تحت تأثیر قرار گیردولی رعایت شئون همکاران در درجه اول اهمیت است.

مالکی: من رابط کمیسیون ورزش هستم حسب وظیفه در آنجا ورود پیدا کردم دیدگاه آنجا بیشتر فوتبال و فوتسال است در کوهنوردی، بسکتبال و والیبال هم اقداماتی شده ولی سکون مشاهده شد. بلافاصله جلسات هفتگی را تشکیل و به طور مستقیم در آن شرکت کردم طرحی ارائه کردم حضور همکاران هم منظم شد حدود ۱۲-۱۰ کمیته طراحی کردیم برای فعال کردن آنجا حتی سایتی مستقل هم برای کمیسیون طراحی کردیم که به زودی فعال خواهد شد.

نجفی توانا: من با جناب خلیلی صحبت کردم و خواهش کردم شیوه دعوت از همکاران هماهنگ با شأن باشد ابتدا تحقیق کافی شود دلایل جمع آوری گردد آنگاه اگر لازم باشدهمکار دعوت شود. نباید ترس و استرس ایجاد شود برای متخلفان اتفاقی برخورد باید با ارفاق باشد ولی برای متخلفان حرفه ای واکنش شدیدتر و هدفمندتر لازم است. اما در تمام این ابعاد احترام همکاران باید رعایت شود در این مورد این همکار در شهر ری دفتر دارد ولی با چند بار مراجعه آنجا حضور نداشته است. با تلفن همراهش تماس گرفته شده ولی جواب نداده است نهایتاً به منزل ایشان زنگ می زنند می گویند به کانون مراجعه کند. مخاطب این قضیه می گوید برخورد با مادرش مناسب نبوده است چون وی مریض بوده است. به نظرم مقداری سوء برداشت شده است من هر دو همکار را می شناسم دارای سوء نیت نمی باشند. از جناب خلیلی هم خواهش کردم رعایت نمایند.

محمدنبی: سوء تفاهمی بیشتر نبوده است از جناب خلیلی هم خواستم که شیوه برخورد باید طوری باشد که نگرانی ایجاد نکند. توجه کردم که بعد از ساعت ۳ اگر زنگ می زنند مستقیم به خود وکیل باشد پس از تلفن و نامه نگاری اگر نیامد آنوقت به منزل زنگ بزنند. این همکار می گوید مادرش فشارخون داشته و بی موقع زنگ زده اند من با هر دو صحبت کردم و مسأله حل شد. من به همکاران کمیسیون یادآوری کردم همکاران ما متهم دادگستری نیستند برخورد باید دوستانه باشد.

(آقای سمامی ساعت ۱۰/۰۵وارد شد.)

حامدتوسلی: در کرمان در آستانه انتخابات یک گروه با نام انجمن علمی وکلا اعلام موجودیت کرده و مدعی شده که وابسته به تشکل علمی است خواستم به استحضار برسانم. در جلسه ۵ شنبه شورای اجرایی اتحادیه تصویب شده که ۲ ماه قبل از اجلاس کانون میزبان ریز هزینه ها را برای تصویب به اتحادیه ارسال دارد.

(آقای کاکاافشار ساعت ۱۰/۱۰ وارد شد.)

نجفی توانا: من به عنوان یک فرد اگر حق داشته باشم رأی بدهم یا نه حق شخصی من است ولی به عنوان رئیس کانون هیچ موضع گیری رسمی نخواهم کرد.

سردارزاده: به نظر من ما حق اعتراض نداریم فقط امید دارم سوء استفاده نکنند از اسم انجمن و مبارکشان باشند.

شهبازی نیا: در جلسه اسکودا خوشبختانه با مذاکراتی که قبل از جلسه با برخی کانون ها انجام شد آن ها خودشان پیشنهاد تعیین سقف هزینه برای اجلاس ها را طرح و تصویب کردند.

ضرابی: من چند ماه پیش راجع به ضرورت تبلیغ وکلا با رعایت استانداردها صحبت کردم البته مورد هجمه قرار گرفتم الان دیدم دیروز خود آقای رئیس بحث تبلیغ را با لحاظ استانداردهای جهانی بلامانع دانستند این قابل توجه و تشکر است.

آنگاه دستور جلسه مطرح شد که پرونده های انتقال است.

(دکتر امینی ساعت ۱۱/۰۵ وارد شد.)

(آقای فرض پور ساعت ۱۱/۲۰ وارد شد.)

ساعت ۱۲/۱۵ تنفس اعلام شد و ساعت ۱۲/۴۵ جلسه ادامه یافت.

نجفی توانا: اینک دستور جشن استقلال را مطرح می کنم به لحاظ ضرورت اتخاذ تصمیم در مورد هزینه های آن نظر من این است که به طور معتدل هزینه کنیم.

امینی: سقف نمی توانیم تعیین کنیم و تا حال هم سقف تعیین نمی کردیم.

نجفی توانا: آیتم ها را می خوانم هزینه هایش هم حدود ۲۹۰ میلیون تخمین زده می شود.

اجاره سالن- هزینه پذیرایی- هدیه- موسیقی- نماهنگ- هزینه پارکینگ- طراحی صحنه- ارسال پیامک دعوت- آگهی روزنامه ها- عکاسی و فیلمبرداری- نصب بنر در میدان های شهر- میان برنامه طنز

مصباح: موسیقی را از نیروهای داخل کانون مثل آقای قربانی و مهاجر استفاده کنیم.

شهبازی نیا: مخاطب ما جامعه وکلا است و و رپرتاژ اگهی لازم نیست. برای موسیقی به طور ترکیبی عمل کنیم ولی ارزان باشد.

سردارزاده: از نیروهای خود کانون استفاده کنیم برای موسیقی از جوان های کانون می توانیم استفاده کنیم جوان هایی داریم که به خوبی می توانند برنامه موسیقی را مدیریت و اجرا نمایند مثل آقای قربانی. در سطح شهر نصب بنر هیچگونه ضرورتی ندارد. برنامه طنز ضروری نیست طراحی صحنه هم با صرفه جویی انجام شود. عکاس و فیلمبردار هم کانون دارد ما می توانیم از مخارج اضافه جلوگیری کنیم.

فرض پور: از نیروهای داخلی استفاده کنیم. ضمناً تعداد مهمانان کمتر از ۳۰۰۰ نفر خواهد بود.

امینی: مدیریت بر هزینه داشته باشیم راجع به پذیرایی نظری ندهیم و بسپاریم به رئیس و نواب برای موسیقی از نیروهای خود کانون استفاده کنیم هزینه پارکینگ لازم نیست بدهیم. طراحی صحنه هم با نیروهای داخلی باشد خوب است و رپرتاژ آگهی را توهین می دانم بنر و تبلیغات در سطح شهر در شأن کانون نیست.

علیزاده طباطبایی: از نیروهای توانای داخلی کانون استفاده کنیم از شهرداری هم استفاده کنیم مثلاً سالن برج میلاد مناسب تر باشد. و برای هدیه سررسید کافی است و می توان با سقف ۱۰۰ میلیون تومان جشن خوب برگزار کرد.

ضرابی: در مورد موسیقی من اپرای شاهنامه فردوسی را پیشنهاد می کنم بودجه اش کمتر است ولی خیره کننده می شود.

کامیار: کانون وکلا دارای شأن و جایگاه ویژه ای است اگر تا حال منطبق با این شأن جشن استقلال نبوده است ما نباید تبعیت کنیم. به نظر من از این فرصت برای شناساندن کانون وکلا به مردم استفاده کنیم. در مورد هزینه ها صرفاً هزینه پذیرایی و کادو را به لحاظ اینکه تعداد میهمانان کمتر از سه هزار نفر است حدوداً نصف کنیم تا ۵۰ میلیون کمتر شود و بقیه هزینه ها با کمی صرفه جویی باید اعمال شود. لازم است از اینکه مسأله هزینه های جشن استقلال در هیأت مدیره طرح می شود تا شفاف سازی مالی در کانون محقق شود تشکر کنم خودم در همایش دفاع مقدس شرح کاملی از هزینه ها را اعلام کردم و حتی بودجه را هم ابتدا تصویب کردیم. خوب است این روند برای سایر موارد هم تکرار شود.

نجفی توانا: ما جایگاهی برای ارتباط با مردم نداریم مردم باید بدانند کانون وجود دارد استقلال هم بحث مهمی است که باید برای مردم گفته شود این جشن می تواند تمام موجودیت ما را منعکس کند. به نظرم جمع دیدگاه را اعمال کنیم. هزینه ها را تا حد معتدل کم کنیم و از این تریبون خودمان را به افکار عمومی ارائه دهیم و موجودیت خود را ثابت کنیم.

سپس به دعوت رئیس آقای کیخسروی دبیر کمیسیون روابط عمومی در جلسه حضور یافت و توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد.

کیخسروی: اهمیت جشن استقلال بسیار زیاد است و تا حال کم توجهی شده است ۴ هزار نفر ۲/۵ ساعت در سالن می نشینندکه ۱۰ هزار ساعت می شود پس باید دقیق و مفید طراحی کنیم. مخاطب بنر و رپرتاژآگهی و روزنامه ها مردم هستند. در طول این سال ها با صرفه جویی های نابجا جامعه وکالت را از مردم جدا کردیم. باید در رسانه ها برای کانون وکلا هزینه شود. در مورد موسیقی ظرفیت داخلی مناسبی برای این جشن نداریم. سالن برج میلاد ۱۲۰۰ نفر ظرفیت دارد و ناچار باید سالن وزارت کشور را اجاره کنیم که آن هم تخفیف خوبی داده اند. مبالغ این هزینه ها حداقلی است. به نظر من نباید با صرفه جویی نادرست جشن استقلال را تضعیف کنیم.

مالکی: به نظر من با ارسال دعوتنامه کتبی از وکلا دعوت کنیم و ارسال پیامک کافی نیست.در مورد موسیقی هم بهتر است ترکیبی از هنرمندان داخلی و یک هنرمند تقریباً مشهور از بیرون و آن هم با هزینه محدودتر انتخاب کنیم. بنده مخالف هزینه کردن نیستم ولی هزینه متعارف و مدیریت شده باشد. در مورد بنر هم در سطحشهر در حد محدود و جهت شناسایی استقلال باشد و در مورد هزینه هم بنده و سایرین وارد رایزنی با شهرداری و شورای شهر شویم. در مورد تبلیغ هم هزینه گزاف معقول نیست چون با اطلاع رسانی از طریق سایت و پیامک اقدام خواهیم کرد.

محمدنبی: ما فرصت تغییر جا نداریم این محل را قبلاً تصویب کردیم. این جلسه هم برای نشاط روحی است و هم جلب اعتماد عمومی به کانون وکلا ولی بحث اساسی مربوط به هزینه ها است ۳۰۰۰ وکیل با خانواده می آیند و هزینه هر نفر زیاد نمی شود.

حامدتوسلی: تجربه نشان می دهد که موقعموسیقی در سال های گذشته ۳/۴ جمعیت بیرون سالن بودند لذا نیاز نیست شهرام ناظری باشد در مورد مطبوعات هم غیرمستقیم عمل کنیم ۲ هفته قبل از روز جشن را با مصاحبه و مقاله در مطبوعات حاضر شویم.

مصباح: من اعتقادی به نیروهای خارج از کانون ندارم آقای مهاجر و قربانی برای موسیقی کفایت می کنند فرستادن دعوتنامه برای وکلا خوب است.

شهبازی نیا: در دوره قبل اختلاف نظرهایی پیشآمد مسئولیت ها کاملاً معلوم نبود. به نظر من مناسب است یک نفر مسئول این جشن باشد تا او هماهنگ کند و مسئول کل برنامه از اول تا آخر باشد و به نظرم دکتر مالکیمناسب است.

احمدی لاکلایه: نزدیک دو ماه است جناب کیخسروی و همکاران کمیسیون روابط عمومی رایزنی می کنند برای برنامه های جشن ارسال نامه های دعوت هم معایبی دارد و نامه ها نمی رسد.

نجفی توانا: جشن باید در حدواندازه نهاد وکالت باشد.

نهایتاً به اتفاق آرا تصویب شد «هیأت رئیسه با تقلیل هزینه ها با توجه به هزینه های سال های قبل مبلغی متناسب با شأن وکالت هزینه کند.»

ادامه دستورات جلسه به جلسه بعدی موکول شد و جلسه ساعت ۱۳/۵۵ پایان یافت.

صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات جلسه ۶۸ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکزبه تاریخ : ۰۷/۱۱/۹۳

شروع جلسه : ساعت ۹/۳۰         پایان جلسه : ساعت ۱۴/۱۰

غایبین : آقایان محمدنبی- کریمی- جندقی-شهبازی نیا

جلسه با حضور آقایان مصباح – امینی- دیوسالار – کامیار – حامدتوسلی- کاکاافشار – سردارزاده – علیزاده طباطبایی رسمیت یافت.

پس از تلاوت کلام اله مجید صورتجلسه قبل قرائت و آنگاه برخی اعضا محترم هیأت مدیره به شرح زیر مطالبی پیش از دستور بیان نمودند.

مصباح: با برخی مسئولان مالیاتی دیروز جلسه مفیدی داشتیم من، جناب فرض پور، آقای امینی و مشاور مالیاتی کانون آقای احمدی در جلسه با معاون وزیر حضور داشتیم.

امینی: در راستای اجابت دستور جناب مصباح در گزارش باید عرض کنم در بدو شروع هیأت مدیره این دوره هیأت مدیره در محضر جناب مصباح، جناب دکتر محمدنبی و سایرین جلسه ای با معاون محترم وزیر اقتصاد و رئیس امور مالیاتی و معاون رئیس سازمان داشتیمولی با وجود این، همکاری با مشکلات عدیده ای مواجه می شدند. لذا جناب آقای نادر دیوسالار و بنده در کنار آن استاد بزرگوار مأمور شدیم به دنبال ابطال بخشنامه اظهارنامه فصلی خلاف قانون راجع به وکلا شویم که منجر به صدور دستور موقت مبنی بر توقف آن عملیات شد. باز با ارسال پیامک و غیره در مورد وکلا مواجه می شدیم که به صورت پراکنده و با سوء استفاده از عدم اطلاع برخی از همکاران انجام می شد. دیروز در معیت جناب آقای مصباح، جناب دکتر آقای فرض پور، جناب آقای احمدی (نماینده محترم کانون در امور مالیاتی) بدواً خدمت جناب آقای یوسف نژاد معاون محترم وزیر و نماینده سابق ساری رسیدیم که بسیار با کانون همکاری داشته اند. سپس با معاون سازمان امور مالیاتی ملاقات داشتیم و چند نکته را مطرح کردیم: ۱) طبق قانون باید ۱۰۰% درآمد مالیاتی وکلا را به کانون وکلا (مثل هر صنفی) مسترد بدارید که انجام نمی دهید. ۲) تعیین مالیات علی الراس بر غالب وکلا که پس از مذاکرات تعدیل شد و هنوز باقی است خلاف قانون و مخالفت با صنف وکلا است. ۳) دادن پیامک و اصرار بر عدم اجرای دستور موقت هم خلاف قانون است و هم آثار برای سازمان مالیاتی دارد. ۴) توافق در مورد صنف وکلا مطالبه اصلی است که قول بررسی دادند. آن مدیران محترم نیز اولاً طی نامه به شماره ۳۷۷۵۸/۲۳۰/د به ادارات مالیاتی اعلام که اظهارنامه فصلی اخذ نشود. ثانیاً آقای یوسف نژاد قول دادند به زودی جلسه ای با حضور خودشان نزد رئیس اداره مالیاتی جهت توافق نامه و حل مشکل وکلا تشکیل دهد. پیشنهاد فعلی بنده تشکیل همایش در راستای تبیین حقوق مالیاتی وکلا و حل مشکلات و دعوت از مسئولین و ورود جدی کانون به این مسئله در کنار مسأله لایحه جامع است. عدم پیگیری جدی علت اصلی این همه فشار است.

سردارزاده: الان ادارات دارایی برای دادن مفاصاحساب مالیاتی نامه کانون را می خواهند و این برای همکاران مشکل ساز شده است ما خودمان با الزام وکلا به اخذ مفاصاحساب هنگام تمدید پروانه به آنها فرصت این رفتارها را داده ایم کانون فارس ظاهراً بدون مفاصاحساب تمدید می کند.

(خانم ضرابی ساعت ۱۰ وارد شد.)

سمامی: از همکارانی که در جلسه دیشب گروه ایران زمین تشریف آوردند سپاسگزاری می کنیم. از جناب امینی که دغدغه همکاران را در بحث مالیاتی پیگیری کردند ممنونم. یک بحث هم اجاره تلقی کردن حضور وکلای جوان در دفاتر پیشکسوتها است که به طور رایگان است ولی مالیات بر درآمد اجاره برای آنها تعیین می شود. برخی دستورهای مهم متأسفانه در دستور قرار نمی گیرد بحث شرح وظایف کارآموزان بارها خواهش کردم ولی توجه نمی شود.

حامدتوسلی: از بابت حضور همکاران علاوه بر تشکر گروه ایران زمین، شخصاً هم سپاسگزاری می کنم در مورد درج گزارش جلسات در سایت کانون الان در سه جلسه که در سایت آمده هیچ اثری از مطالبی که من گفته ام نیستو سانسور شده است درحالی که من حتی یک دقیقه هم در جلسات غایب نبوده ام من حق دارم حرف های خودم را اگر نگذارید در سایت خودمان بگذارم ولی نمی خواهم تک روی کنم. شفاف سازی اگر هست باید واقعی باشد یکی را عقب نیندازیم یکی را جلو باید دنبال وحدت و یکپارچگی باشیم.

امینی: در مورد سایت خوشحالم جناب توسلی حس کردند وقتی ما گله می کردیم چه حسی داشتیم به نظر من هم باید درست بیان شود و اگر حذف شده و حرفهای شما ممیزی شده است قابل دفاع نیست.

سردارزاده: تقاضا دارم بررسی راجع به کمیسیون تسخیری یک جلسه در دستور قرار گیرد تا بتوانیم آنجا را ارتقاء دهیم.

ساعت ۱۰/۲۵ جلسه وارد دستور شد و دستور اول مطرح و جلسه غیرعلنی ادامه یافت.

دستور اول نقل و انتقالات

مصباح: تقاضای انتقالی همکارانی که در کمیته نقل و انتقالات تصویب شده را مطرح نمودند.

(آقای احمدی لاکلایه ساعت ۱۰/۴۰ از دادگاه به جلسه وارد شد.)

(دکتر نجفی توانا ساعت ۱۱/۲۰ وارد شد.)

ساعت ۱۲/۱۵ جلسه تنفس و در ساعت ۱۳/۱۰ ادامه یافت.

سپس دستور بعدی بررسی آئین نامه متحدالشکل مطرح شد.

نجفی توانا: به نظرم همکاران هر مطلبی در جهت اصلاح و حذف و اضافه آئین نامه پیشنهادی آقای دکتر کامیار دارند تا شنبه آینده به ایشان بدهند تا روز یکشنبه جمع بندی نماید و در جلسه سه شنبه آینده مطرح کنیم.

مصباح: من نسبت به مواد ۵ و ۶ و ۹ آن نظراتی دادم.

نجفی توانا: در همان جلسه سه شنبه همه پیشنهادات را اعمال خواهیم کرد.

ساعت ۱۴/۱۰ جلسه پایان یافت.

صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات جلسه ۶۹ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکزبه تاریخ : ۱۲/۱۱/۹۳

شروع جلسه : ساعت ۹/۱۵        پایان جلسه : ساعت ۱۳/۴۰

غایبین : آقایان محمدنبی- کریمی- شهبازی نیا- جندقی ( به علت بیماری با اطلاع)

جلسه با حضور آقایان نجفی توانا- دیوسالار- سمامی- علیزاده طباطبایی- مالکی- امینی- کامیار- حامدتوسلی- احمدی لاکلایه- سردارزاده رسمیت یافت.

رسمیت یافت و با تلاوت کلام اله مجید آغاز گردید آنگاه صورتجلسه قبل قرائت شد و سپس از ساعت ۹/۳۰ برخی از اعضا نطق پیش از دستور ایراد کردند:

نجفی توانا: در مورد شناسنامه دار کردن مؤسسات اقدامات فراگیری انجام شده است افراد حقیقی کد ملی و سازمان های دولتی شناسه ملی دارند بحث مؤسساتی مثل کانون وکلا مطرح است. اداره ثبت شرکت ها نظرش این است که باید اساسنامه تهیه کنیم در حالی که در جلسه ای که روز چهارشنبه در این رابطه با آنها داشتیم گفتم موجودیت ما بر اساس قانون است و نیازی به اساسنامه ندارد از مبنای قانونی و مرجع تصویب اساسنامه مورد نظر آنها پرسش کردم که پاسخی نداشتند. ۲ جلسه ملاقات یکی سه شنبه با جناب نیری از سوی اسکودا ترتیب داده شده که چند کانون از جمله کانون مرکز هم دعوت شده است و روز یکشنبه آینده هم با معاون انفورماتیک قوه قضائیه جلسه ای است که همکاران که علاقمند هستند لطفاً تشریف بیاورند.

امینی: با انفورماتیک قوه همکاری خوبی می توانیم داشته باشیم و اشکالات موجود در سیستم را برطرف کنیم.

در ادامه دکتر نجفی توانا: نشست اتحادیه در موضوع حقوق شهروندی زحمتی بود که اسکودا کشید از این بابت متشکریم البته انتظار شکوه بیشتری داشتیم خیلی از مسئولان قوه که دعوت شده بودند نیامدند آنها که امده بودند مجموعاً نگاه مثبت تری نسبت به نهاد وکالت پیدا کرده بودند. در مورد غیبت برخی از اعضای محترم هیأت مدیره باید چاره ای بیندیشیم. این غیبت ها توهین به وکلا و هیأت مدیره است. اگر واقعاً مایل نیستند بهتر است انصراف بدهند. می گویند مریض هستند ولی در جاهای دیگر حضور پیدا می کنند. با هزینه های ده ها میلیونی انتخاب می شوند ولی نصف جلسات را نمی آیند. از امتیاز هیأت مدیره استفاده می کنیم ولی موقع خدمت حاضر نمی شویم. از اعضای علی البدل واقعاً متشکرم که اگر نیایند عملاً هیأت مدیره تعطیل است.

سردارزاده: جلسه قبل راجع به برخورد یکی از اعضای کمیسیون بازرسی و نظارت با همکار وکیل که تلفنی به خانه اش زنگ زدهبودند صحبت شد سه شنبه هم یکی دیگر از خود اعضای کمیسیون آمد اینجا اعتراض کرد به نحوه برخورد کمیسیون با ایشان که بسیار بد بوده است هیأت مدیره مقامی است که انتخاب می کند که چه کسی کجا خدمت کند و اگر بخواهد شخصی نباشد بایدمسئول کمیسیون به هیأت مدیره گزارش بدهد و خودش نمی تواند جلوگیری کند و بگوید که وی را راه ندهید. آقای فارسانی از خانواده ای سرشناس و حقوقدان است که از این برخورد بد ناراحت است و استعفا داده است به نظرم این برخوردها شایسته نیست.

نجفی توانا: از کمیسیون ها به ویژه دادسرا دادگاه نظارت و تحقیق خواهش کرده ام که به همکاران احترام بگذارند برخوردها بهتر شده است از جامعه وکالت هم خواهش می کنم به همکاران اداری ما احترام بگذارند.

حامدتوسلی: من همیشه در شورای اجرایی اتحادیه فکر انعکاس خواست کانون مرکز بوده ام و هستم و در بحث شناسه ملی کانون ها هم به تنهایی از موضع کانون دفاع کنم. در مورد غیبت ها هم نمی توانیم گلایه کنیم طبق مقررات غیبت سه ماه متوالی ضمانت اجرا دارد و تا قبل از آن از حقوق آنها است لذا اشکال از قانون است. دکتر کریمی هم گفتند پزشک معالج ایشان را از فعالیت تا یکسال به خاطر سکته ای که کرده بودند منع کرده است. جناب جندقی هم با عنوان پیش کسوت و رئیس چند دوره هیأت مدیره مشکل است بر ایشان که در هیأت مدیره زیردست کسی که سنش پایین تر است بنشیند باید حق بدهیم.

سمامی: از آقای زمانی نماینده کمیسیون مالیاتی تقدیر و تشکر می نمایم. ایشان تمام زمان را در کمیسیون های حل اختلاف کمیسیون مالیاتی گذارده اند و باید از ایشان تشکر ویژه نمود و از اعضا دیگر که حضور نمی یابند تقاضا نماییم که وضعیت خودشان رااعلام نمایند. آقای امینی را به عنوان نماینده کانون در صندوق حمایت معرفی می نمایم. درباره اختبار اسفند خواهش می کنم حتماً اساتید را زودتر معرفی نمایند تا وضعیت کارآموزان مشخص شود و حتماً اساتید منابع را معرفی نمایند تا کارآموزان بدانند منابع آزمون چه خواهد بود.

کامیار: با تبریک حلول دهه فجر چون وقت نطق پایان یافته با احترام به آئین نامه از نطق صرفنظر می کنم.

امینی: اگر ده دقیقه هم از وقت نطق عبور کنیم مشکلی ندارد هر هفته دو جلسه داریم و کارهای هیأت مدیره به روز است توجیه آقای توسلی در مورد غیبت آقایان را قبول ندارم حق داشتن به معنی اختیار در حقوق خصوصی را نمی توانیم اینجا هم اعمال کنیم در دوره پیش برخی عزیزان غیبت های خود را با حرفهایی ناصحیح توجیه کردند و ما واقعاً ماندیم که چه باید گفت. هیأت مدیره مازمانی قوی است که انتخاب کنندگانش قوی باشند الان انتخاب کنندگان قوی در نسل جوان وکلا است که باید در دوره کارآموزی به نحو احسن آنها را تربیت کنیم. آینده وکیل در دوره کارآموزی منعقد می شود. شرح وظایف کارآموزی از دهه سی تا حال تغییر نکرده و به روز نشده است باید یک جلسه کامل را به این امر بپردازیم.

مالکی: از موضع گیری قاطع رئیس محترم کانون در قبال غیبت ها ممنونم. باید ماده ۱۲ آئین نامه قاطعانه اجرا شود. جلسه با آقای شهریاری در مورد درگاه الکترونیکی قوه قضائیه مهم است و من مشکلات عملی آن را شناسایی کرده ام و در جلسه با ایشان طرح خواهم کرد در باب لایحه جامع اگر زحمتی می کشم وظیفه خود می دانم و حتی اگر جان من هم در این راه فدا شود این کار را انجام خواهم داد در اختبار اسفندماه حدود ۷۰۰ نفر شرکت خواهند کرد این بار سنگینی است و موجب می شود کیفیت در تصحیح اوراق به شدت کاهش یابد پیشنهاد می کنم به ۲ گروه تقسیم شود تا بار سبک تر شود.

احمدی لاکلایه: توجه جناب توسلی را در مورد غیبت ها قبول ندارم و انتظار نداشتم ایشان که خودش حتی یک دقیقه غیبت و تأخیر ندارد اینگونه بگوید. اینکه سنشان بالاتر است و در شأن خودشان نمی دانند درست نیست شأن برخی اعضا مثل خود آقای توسلی از نظر سن علم و مقامات هم شأن بالایی است.

آنگاه ساعت ۱۰/۲۰ جلسه وارد دستور شد.

دستور اول بررسی تقاضای انتقال همکاران به طور غیرعلنی مطرح شد.

آنگاه دستور بعدی کارت هوشمند وکیل به صورت علنی ادامه یافت.

نجفی توانا: الان در اکثر کشورها وکلا دارای دفاتر الکترونیکی هستند و اینگونه ارتباط و خدمات آنها بهتر و فراگیرتر است. ما هم دنبال این امر هستیم که از لحاظ اتوماسیون ارتقاء بدهیم چه بسا مشکل بازرسی بدنی وکلا را هم بتوانیم با این شیوه حل کنیم. از آقای زاهدپاشا مدیر داخلی دعوت کردم توضیح دهند تا همکاراندر جریان دقیق امر قرار گیرند.

زاهدپاشا: کلیات طرح در هیأت مدیره قبلاً تصویب شده است الان در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم که شرکت پندار کوشک ایمنی است و دارای حق اختراع این نرم افزار هم می باشد حداقل محاسن این برنامه ثبت الکترونیکی دادخواست و اظهارنامه است اظهارنامه مالیاتی هم قابل ثبت است ارتباط با صندوق حمایت وکلا و اخذ مفاصاحساب هم مقدور می شود به علاوه امکان ارتقا این سرویس ها را هم تا حدود ۱۵ تا دارد. رفت و آمد وکلا در مجتمع های قضایی هم با این سیستم قابل تشخیص است و مشکل بازرسی به این ترتیب حل می شود چون قوه قضائیه مشکل اصلی را مخلوط شدن وکلا و سایر مراجعان می داند. دریافت خدمات از کانون هم با این کارت مقدور می شود هزینه این کارت برای هر وکیل حدود یک میلیون ریال است که اگر از هر نفر  ۵۰۰ هزار ریالهم سود بگیریم هر وکیل با پرداخت ۱۵۰ هزار تومان از این سرویس بهره مند می شود. فعلاً قرار است کانون مرکز بهره برداری انحصاری کند سرمایه گذاری این کار ۲۲۰ میلیون تومان است و ۴۰ میلیون هم هزینه نصب و راه اندازی و خدمات یکساله آن است و پیمانکار از ارائه سرویس به سایر مراکز منع شده است.

سمامی: از زحمات مدیر داخلی تشکر می کنم. اگر برای وکلای کانون مرکز باشد خوب است و می توان بحث تمرکز را حل کرد.

کامیار: هزینه تمام شده طرح و میزان نفوذ آن در میان وکلا را اگر با هم مقایسه کنیم می توانیم به روشی عمل کنیم که سودآوری آن برای کانون کمتر ولی استفاده آن بیشتر شود البته اگر اجباری کردن آن برای وکلا مقرر شود باید مجانی باشد تا منطقی شود الان با یک حساب سرانگشتی هزینه تمام شده طرح که حدود ۲۶۰ میلیون تومان است اگر ۱۰ هزار وکیل از آن بهره مند شوند سهم هر وکیل ۲۶ هزار تومان است و این قیمت ولو با چند هزار تومان بالاتر هم مناسب است ولی با مبلغ ۱۵۰ هزار تومان من موافق نیستم و نباید با طرح برخورد تجاری کردضمناً مسأله اپراتوری طرح هم بسیار مهم استتا سرویس همیشه در دسترس باشد.

نجفی توانا: ما حاضریم هزینه بکنیم اگر برای جامعه وکلا خوب باشد. دنبال درآمدزایی نیستیم.

امینی: باید طرح اجباری شود برای وکیل و موکل و سایر مراجع مرتبط هم این کار تسهیلات دارد به نظرم از کمیسیون انفورماتیک مشورت بگیریم برخی از همکاران آنجا مجرب و بسیار مسلط هستند من موافق سودآوری نیستم اگر هزینه تمام شده آن سی هزار تومان است از وکلا ۵۰ هزار تومان بگیریم.

نجفی توانا: فعلاً هزینه را بررسی نمی کنیم. هدف ما ارتقا خدمات و ارتباطات آسان است.

سردارزاده: من با سود بردن کانون مخالف نیستم اما باید سود عادلانه و منصفانه باشد تابع میزان تقاضا است.

دیوسالار: در مزایای این کار تردید نیست ولی اصولاً دولت الکترونیک برای ایجاد تسهیل بود اما ژاپن با وجود پیشرفت در ابعاد مختلف تکنولوژی در دادگستری خود هنوز سیستم سنتی را حفظ کرده است.

توسلی: با تشکر از زحمات آقای مدیر اگر تعداد وکلا بیشتر بشود هزینه ها هم کم می شود و لذا اجباری شود.

نهایتاً رأی گیری و هیأت مدیره به اتفاق ارا انجام مراحل اجرایی طرح کارت هوشمند وکیل را تصویب و استفاده از آن را به صورت اجباری برای وکلا مقرر نمود.

سپس دستور بعدی طرح طبقه بندی مشاغل مطرح شد.

نجفی توانا: با کمک همکاران از جمله آقای علیزاده طباطبایی روی طرح طبقه بندی مشاغل کار کردیم هدف این است که از نیروها بهره وری بیشتری شود و عدم تمرکز ایجاد شود در طرحی که قبلاً در کانون تهیه شده بود اصلاحاتی اعمال کردیم تا به روز شود و آن را اجرا کردیم. البته با وضع مطلوب فاصله داریم. حساسیت همکاران اداری را هم با گفتگو برطرف کردیم. الان کارها با سرعت بیشتری انجام می شود. فعالیت زیاد هیأت مدیره با حدود۷۰ جلسه کار اداری کانون را افزایش داد و همکاران اداری هم فعال شده اند و با جابجایی برخی نیروها سیستم را کارآمدتر کردیم.

سپس آقای زاهدپاشا به دعوت رئیس در خصوص طرح توضیحاتی به شرح زیر ارائه نمود:

اصل طرح در سال ۸۸ تنظیم شده است اجرای آن مشکلاتی داشت وضع مدارک تحصیلی و مدارک جدید کارمندان را لحاظ کردیم چارت سازمانی را با اصلاحاتی اجرا کردیم و مسائل کارگزینی ترفیعات را در نظر داشتیم و آئین نامه انضباطی را هم در دست تهیه داریم.

امینی: این طرح امکان کنترل را بالا می برد. پیشنهاد می کنم شناسنامه ای اداری از کارمندان کانون تهیه شود و در اختیار هیأت مدیره قرار گیرد. پیشنهاد بعدی من تشکیل دادگاه اداری یا کمیته رسیدگی به تخلفات است تعدیل نیرو هم باید انجام شود و جذب و جابجایی ها بسیار مهم است. از رئیس کانون انتظار دارم راجع به جذب نیروها با قاطعیت بررسی و نظر بدهید. در امور قراردادها هم باید پیش بینی در چارت بکنیم.

کامیار: ضمن تشکر از اجرای این طرح راه اندازی هیأت حل اختلاف از تکالیف قانونی ما در کانون است و باید به سرعت تشکیل شود به علاوه برای تنظیم و نشر مصوبات هیأت مدیره باید یک پست سازمانی در چارت تعریف شود در جابجایی کارمندان انتظار است بر اساس کارآیی و سابقه و تجربه آنها اقدام شود.

نجفی توانا: اینک مدیر داخلی آقای زاهدپاشا است مدیر امور مالی پشتیبانی خانم لطفی است، مدیر امور هیأت مدیره و هیأت رئیسه کانون خانم موسوی، مدیر امور کارآموزی، صدور و انتقال آقای محمدپناه و مدیر امور دادسرا و دادگاه و کمیسیون ها آقای شیخ الاسلامی است.

سردارزاده: شخصاً شاهد بودم جناب جندقی در زمان ریاستشان با افزایش نیرو مخالف بودند و حتی نیروهای اضافی را هم که استخدام شده بود حذف کردند و شدیداً با افزایش نیرو مخالف بودند.

نجفی توانا: موضوع راه اندازی شورا یا هیأت یا کمیته بررسی برای امور اداری کانون را در دستور مستقلی بررسی خواهیم کرد.

علیزاده طباطبایی: ما چون مشمول قانون کار هستیم نیاز به تصویب ندارد و باید ایجاد شود.

حامدتوسلی: در دوره های سابق ما درگیر امور روزمره بودیم اما این دوره خوشبختانه امور زیربنایی هم مورد توجه است این دومین کار است که امروز انجام شد اما آئین نامه انضباطیرا بهتر است اول در اختیار اعضا بگذارید و سپس تصویب شود. چارت سازمانی را هم در اختیار اعضا بگذارید.

امینی: من چند نفر را پیشنهاد می کنم که مأمور شوند تحت نظر مدیر داخلی آئین نامه انضباطی را تهیه کنند. خانم شید، آقای شید و آقای پرتو.

سردارزاده: آقای محمدمهدی مظفری نیز متخصص این امر است به هیأت اضافه شود که موافقت گردید.

نجفی توانا: اصل تشکیل این نهاد به رأی گذاشته می شود.

هیأت مدیره با اتفاق آرا تصویب کرد.

نجفی توانا: کمیسیون پیشنهادی آقای امینی ظرف دو هفته آئین نامه پیشنهادی را به هیأت مدیره ارائه دهند.

سپس دستور بعدی تعیین نماینده کانون در صندوق حمایت طرح شد.

نجفی توانا: چون آقای علیزاده طباطبایی نماینده کانون در صندوق حمایت آنجا به عنوان بازرس انتخاب شدند. لذا لازم است به جای ایشان فرد دیگری را انتخاب کنیم.

هیأت مدیره به اتفاق آرا آقای عیسی امینی را به عنوان عضو جایگزین تعیین نمود.

سمامی: لازم می بینم یادآوری کنم که چاپ کتاب اسامی وکلا مورد توجه قرار ندارد.

نجفی توانا: شما خودتان مسئول تعیین می شوید تا چاپ کتاب را پیگیری کنید.

نجفی توانا: از فرصت استفاده می کنم و به عرض می رسانم که برای بیمه تکمیلی با چند شرکت بیمه صحبت شده است و قرار است کمیسیون رفاه و آقای احمدی لاکلایه با مقایسه شرایط بیمه ها نتیجه را به صورت گزارش به هیأت مدیره ارائه دهد.

سمامی: کمیسیون رفاه در حال بررسی است و به زودی گزارش مفصلی به هیأت مدیره تقدیم خواهد شد.

امینی: SOS بیمه بهتری است اما اخیراً ظاهراً در تنظیم قرارداد دقت کافی نشد و موضوع به پیمانکار SOS سپرده شد و این باعث بروز مشکلات فعلی است.

فرض پور: SOS مستقلاً امکاناتی ندارد و یک شرکت واسطه است سطح خدماتش پایین است بیمه هایی با امکانات بهتری هم هستند مثل بیمه البرز. خوب است دقیق راجع به خدمات و حق بیمه آنها تحقیق شود و با موردی که بهتر است قرارداد ببندیم.

سردارزاده: بیمه ایران اعلام کرده که هر خدماتی با هر قیمتی را که دیگر شرکتها پیشنهاد کنند با نصف همان مبلغ حاضر است ارائه دهد.

با پایان یافتن دستورات، جلسه ساعت ۱۳/۴۰ پایان یافت.

درباره نویسنده

پاسخ بدهید

رفتن به بالا